Home » Relax » Squash

Hotel PRÉDIUM - SQUASH

SQUASH

Squash je raketový šport, ktorý sa hrá indoor - na squashovom kurte. Pôvodne sa volal "Squash Rackets" ako odkaz na 'stlačiteľnú' (angl. squashable) mäkkú loptičku používanú v hre (v porovnaní s tvrdšou loptičkou použitou vo svojom predchodcovi, hre Racquets alebo Rackets).

Hru hrajú dvaja hráči (alebo zriedkavo aj štyria) so 'štandardnými' raketami na kurte ohraničenom štyrmi stenami s malou dutou gumenou loptičkou. Na prednej stene sú dve čiary. Loptička sa pri každom údere musí odraziť od prednej steny nad úrovňou spodnej čiary. Može sa predtým alebo aj potom odraziť aj od bočných stien alebo zadnej steny. Podania musia smerovať nad vyššiu čiaru a zasiahnuť súperovu polovicu ihriska vo vyznačenom priestore. Loptička smie na zem dopadnúť iba raz.

Loptičky sa od seba odlišujú tvrdosťou a s ňou spojenou 'skákavosťou'. Profesionálni hráči používajú na turnajoch loptičku s dvoma žltými bodkami. Tá je najmenej skákavá. Po nej nasleduje lopička s jednou žltou bodkou. Ďalej sú ešte loptičky s červenou, modrou a bielou bodkou - ktoré skáču viac. Sú určené pre začiatočníkov a rekreačných hráčov.

Squash sa hrával do 9 bodov so stratami. Nové pravidlá priniesli bodovanie do 15 bodov bez strát, ktorého cieľom je zrýchliť hru a zvýšiť jej atraktivitu pre divákov.

Cenník SLUŽIEB

Aktuálny Cenník služieb a permanentiek na stiahnutie vo formáte PDF a Word

HomeIzby jednolôžkoIzby dvojlôžkoApartmánReštauráciaWellnessAerobikFitnessSquashTenisBowlingCenník služiebGalériaKontaktAktuálne akciePrivátne akcieFiremné akcie
Hotel PRÉDIUM © 2009 - 2014 • Všetky práva vyhradené www.pdfdesign.sk